Mateřská škola Jaklovecká se nachází v klidné části Slezské Ostravy, kde děti nejsou rušeny hlukem ani ruchem města. Budova mateřské školy je třípodlažní, první a druhé podlaží je využíváno pro vzdělávání dětí. Poloha mateřské školy nedaleko centra města umožňuje kulturní i společenské vyžití a současně poskytuje dostatečný kontakt s přírodou. Mateřská škola se zaměřuje především na individuální přístup k dětem, na vytvoření bezpečného a vstřícného prostředí, jak pro děti, tak pro jejich rodiče. Díky tomuto přístupu a také díky charakteru budovy, ve které se nachází, se snažíme být mateřskou školou ,,rodinného typu“.

Denní program obsahuje:

• základní péči - příjem a propouštění dětí, pobyt venku, hygienu, stolování, spánek, odpočinek dětí
  • samostatné a hrové činnosti dětí - dle volby dětí v interiéru i při pobytu venku
  • pohybové aktivity- ve třídě během her a ranního cvičení, cvičení jógy, relaxační cvičení, při pobytu venku – využití školní zahrady, přírody.
  • činnosti programově řízené
    • nepřímo řízené činnosti - volba činností na základě vzdělávací nabídky
    • didakticky cílené činnosti - činnosti programově řízené - společně, ve skupinkách a individuálně

Pravidelné aktivity školy:

• předplavecký výcvik
  • lyžařský výcvik
  • ozdravný pobyt v přírodě
  • tvořivé dílny pro děti a rodiče
  • besídky pro rodiče
  • divadelní představení
  • slavnosti s rodiči / oslavy Dne Země, Dne dětí, Zahradní slavnost, Karneval apod. /
  • výlety do přírody