Zápisy 2024-2025

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY NA ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

ZÁPISY NA ŠKOLNÍ ROK 2024/2025 BUDOU PROBÍHAT V TERMÍNECH:

Termín zápisu: 6. - 7. 5. 2024 v době od 8:00 - 15:00 hod.

Důležité pokyny k zápisu naleznete v textu níže:

POKYNY PRO ÚČASTNÍKY ŘÍZENÍ
Informace o přijímacím řízení k předškolnímu vzdělávání
v Mateřské škole Slezská Ostrava, Komerční 22a, příspěvková organizace
a jejich odloučených pracovištích

Nezbytné informace pro Vás:

V souvislosti s nově vytvořeným Portálem předškolního vzdělávání statutárního města Ostravy, bude organizace řádného zápisu (v měsíci květnu), ale i zápisu v průběhu roku probíhat přes tento portál. Žádost o přijetí a bližší informace naleznete na těchto stránkách ms.ostrava.cz/

Postup při podávání žádosti:

1. Vygenerujte si Žádost o přijetí dítěte do mateřské školy prostřednictvím Portálu předškolního vzdělávání statutárního města Ostravy v sekci Žádosti a přijímací řízení na webové stránce https://ms.ostrava.cz/ . Na základě toho Vám bude vygenerováno registrační číslo žádosti, pod kterým bude správní řízení vedeno. Žádosti budou k dispozici ke stažení od 19. 4. 2024.
  2. Řádně vyplněnou žádost včetně příloh (Potvrzení lékaře k přijetí dítěte, kopie rodného listu dítěte) doložte v termínu zápisu předepsaným způsobem mateřské škole. Datem podání žádosti je zahájeno správní řízení (Zákon č. 500/2004 Sb. správní řád).

Žádost mohou zákonní zástupci doručit následujícími způsoby:

• do datové schránky školy: v4643di

• e-mailem s elektronickým podpisem zákonného zástupce na mskomercni@seznam.cz

• poštou (rozhodující je datum podání na poštu) na adresu školy Komerční 704/22a, 712 00 Ostrava-Muglinov

• osobním podáním ve škole v době od 8. 00 do 15.00 hod.

• Pokud zákonný zástupce podá žádost prostřednictvím jiných technických prostředků, než jsou výše uvedené (např. e-mailem bez uznávaného elektronického podpisu apod.), je nutné, aby ji do 5 dnů potvrdil, jinak se k žádosti nepřihlíží.

1. Výsledky přijímacího řízení:

Ředitelka mateřské školy bude rozhodovat o přijetí či nepřijetí dítěte do mateřské školy dle stanovených kritérií a kapacitních možností školy.

Výsledky zápisu budou zveřejněny do 30 dnů od doručení žádosti na Portálu předškolního vzdělávání, www stránkách školy a vývěsce MŠ pod registračními čísly přijatých dětí.

Zveřejněním seznamu se považují rozhodnutí, kterými se vyhovuje žádostem o přijetí ke vzdělávání, za oznámená, doručená. V případě, že zákonní zástupci dítěte neoznámí, že jejich dítě nastoupí do jiné MŠ, bude škola požadovat úhradu školného. V případě, že nebude školné uhrazeno, je možné dlužnou částku vymáhat soudní cestou.

Rozhodnutí o nepřijetí dítěte budou doručena do vlastních rukou zákonného zástupce dítěte.

Předání rozhodnutí o přijetí dítěte zákonným zástupcům proběhne na třídních schůzkách před nástupem do mateřské školy. O termínu budete v dostatečném předstihu informováni.

Informace k přílohám žádosti

• kopie rodného listu dítěte - pro doložení rodného listu platí, že stačí odeslat jeho prostou kopii dálkovým způsobem
  • doložení řádného očkování – podmínkou přijetí dítěte do mateřské školy je podle § 50 zákona o ochraně veřejného zdraví splnění povinnosti podrobit se stanoveným pravidelným očkováním, nebo mít doklad, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro kontraindikaci. Tato povinnost se netýká dítěte, které plní povinné předškolní vzdělávání.

Zákonný zástupce tuto povinnost dokládá potvrzením praktického dětského lékaře v příloze Žádosti o přijetí dítěte.

• prohlášení zákonného zástupce - příloha k žádosti - prohlášení zákonného zástupce o seznámení s podmínkami přijímacího řízení apod. formuláře jsou připraveny v tištěné podobě u osobního podání k vyplnění na místě, v případě zaslání žádosti elektronicky nebo poštou ke stažení zde

Podmínky přijetí a kritéria pro přijímání dětí do Mateřské školy pro školní rok 2024/2025 naleznete zde

Jsme rádi, že jste si pro vzdělávání Vašeho dítěte zvolili právě nás, mateřskou školu, která usiluje o to, aby byla pro děti životním prostorem naplněným hodnotnými podněty a vstřícností, aby pomáhala dětem objevovat jejich první velký svět, podporovala pohyb jako životní princip, láskyplné vztahy jako nezbytnost lidství, vzdělávání, jako celoživotní potřebu a dobrodružství.

Na spolupráci s Vámi se těší

Mgr. Michaela Špaňhelová

ředitelka mateřské školy