Školné a stravné

Školné

Výše školného pro školní rok 2023/2024 je stanoveno na částku 500,- Kč měsíčně

Rada městského obvodu Slezská Ostrava dne 22. 4. 2024 pod číslem usnesení 1891/RMOb-Sle/2226/60 stanovila výši úplaty za vzdělávání pro školní rok 2024/2025 ve výši 1000,- Kč.

Číslo účtu: 2620849389/0800

Školné neplatí rodiče dětí, kteří navštěvují mateřskou školu poslední rok před nástupem do ZŠ nebo mají odklad školní docházky.

Žádost o osvobození úplaty s Vámi sepíšeme v kanceláři školy.

Školné v době prázdninového provozu

Děti, které se v daném měsíci (červenec, srpen) neúčastní vzdělávání jsou osvobozeny od úplaty za předškolní vzdělávání.

Stravování

V mateřské škole je zajištěno pro děti celodenní stravování formou dovážené stravy ze školní jídelny při ZŠ Bohumínská.

Přihlášku ke stravování je nutno osobně odevzdat v kanceláři vedoucí školní jídelny (ŠJ) při Základní škole Bohumínská nebo zaslat mailem na adresu jídelna@zsbohuminska.cz.

Splatnost stravného: stravné se hradí do 25. dne (již musí být připsáno na účtu školní jídelny) na další měsíc. V případě, že platba nebude provedena v termínu, dítě neobdrží stravu.

Variabilní symbol: bude přiřazen samostatně, je jedinečný pro každého strávníka po celou dobu stravování (školní, předškolní docházky). Rodiče jej obdrží při první úhradě stravného v kanceláři vedoucí školní jídelny.

Jídelníčky jsou sestavovány na základě zásad racionální výživy dle platných předpisů. Je dodržován pitný režim. Děti mají po celý den k dispozici ovocný či bylinný čaj a čistou vodu. Děti jsou vedeny k zásadám správného a kulturního stolování, učí se jíst příborem, seznamují se se základní etiketou stolování a kulturně hygienickými návyky spojenými se společenstvím při jídle. V MŠ respektujeme na žádost zákonných zástupců oprávněné a přiměřené výjimky při stravování.

Kalkulaci stravného na rok 2023/2024 naleznete zde.