Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání u předškolních dětí v Ostravě

Cílem projektu je předcházet předčasným odchodům žáků ze vzdělávání prostřednictvím  multidisciplinárního přístupu směřujícímu ke zvýšení školní úspěšnosti dětí ohrožených školním neúspěchem a ke zvýšení jejich šancí na uplatnění se na trhu práce se specifickým důrazem na děti ze sociálně a ekonomicky znevýhodněného prostředí v Ostravě.

registrační číslo:
CZ.03.02.01/00/22_029/0003780

Projekt bude realizován v období od 1.12.2023 - 30.9.2025.

Výše dotace: 853.644,- Kč

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání u předškolních dětí v Ostravě

Přírodohrátky

Cílem projektu je podpora environmentálního vzdělávání zaměřeného na osvětu, výchovu a vzdělávání dětí o přírodě a životním prostředí při spolupráci MŠ a ekocentra.

Projekt bude realizován v období 1.1.2024 – 24.12.2024

Výše dotace: 180.000,- Kč

Už vím jak, už vím proč

Projekt si klade za cíl vzbudit zájem u dětí o přírodovědné a technické jevy každodenního života. Uceleně a názorně formou atraktivní vzdělávací nabídky zaměřené na bádání a objevování, bude dětem představen svět, ve kterém srozumitelně a přiměřeně svému věku získají odpovědi na mnoho otázek typu: "Proč je..." a "Jak funguje". Spektrum zasahuje do oblasti jako voda, vzduch, magnetismus, rostliny, optika aj.

Projekt bude realizován v období 1.1.2024 – 31.12.2024

Výše dotace: 300.000,- Kč

Angličtina hrou II.

Bilingvní vzdělávání v mateřské škole

Cílem projektu je vystavit děti častějšímu užívání cizího jazyka v mateřské škole. Probíhá ve školním roce 2023/2024 ve dvou třídách MŠ Komerční a na odloučeném pracovišti MŠ Jaklovecká.

Projekt bude realizován v období 1.7.2023 – 30.06.2024

Výše dotace: 196.000,- Kč

Neinvestiční dotace ze státního rozpočtu - Nástroje pro oživení a odolnost

Na základě rozhodnutí MŠMT a usnesení rady Kraje č. 41/2813 ze dne 28.3.2022 byly mateřské škole přiděleny účelově vázané finanční prostředky (ÚZ 33087) ve výši 104.800 Kč. Tyto finanční prostředky byly použity v souladu se stanoveným účelem dotace na pořízení učebních pomůcek využitelných pro rozvoj informatického myšlení dětí a jejich digitálních kompetencí.

Finančním zdrojem pro tyto finanční prostředky jsou prostředky fondu Evropské unie - Next Generation EU.

Neinvestiční dotace ze státního rozpočtu - Nástroje pro oživení a odolnost

Vodohrátky

Cílem projektu je hravou formou podporovat a rozvíjet u dětí jejich enviromentální cítění ve vztahu k hlavní součístí přírody, která je nezbytnou podmínkou pro zachování života na nší planetě - VODA.
Projekt bude realizován v období 1.1.2023 – 31.12.2023

Projekt je realizován za podpory Statutárního města Ostrava

Už vím jak III. – Modelářství

Oblast vzdělávání a talentmanagementu

Cílem projektu je rozšířit oblast polytechnického vzdělávání dětí na naší mateřské škole o činnosti ze světa modelářství.
Projekt bude realizován v období 1.1.2023 – 31.12.2023

Projekt je realizován za podpory Statutárního města Ostrava

Šablona I OPJAK - Zkvalitnění předškolního vzdělávání v MŠ Komerční

Projekt bude realizován v období od 1. 9. 2022 - 31. 8. 2025.

Projekt je zaměřen na dočasnou personální podporu - školní asistent. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména dětem ohroženým školním neúspěchem, resp. dětem, u kterých je předpoklad, že budou ohroženy školním neúspěchem po jejich nástupu do ZŠ.

Výše dotace: 686.999,- Kč

Šablona I OPJAK - Zkvalitnění předškolního vzdělávání v MŠ Komerční

Angličtina hrou

Cílem projektu je vystavit děti častějšímu užívání cizího jazyka v mateřské škole. Probíhá ve školním roce 2022/2023 ve dvou třídách MŠ Komerční.

Projekt bude realizován v období 1.7.2022 – 30.06.2023

Výše dotace: 170.000,-

Moje první peníze

Celoroční i jednorázové vzdělávací aktivity, významné akce celoměstského charakteru a mezinárodní spolupráce pro děti mateřských škol a žáky základních a středních škol

Cílem projektu je položit u dětí základy poznatků a dovedností potřebných pro moudré nakládání s penězi. Vzdělávání bude probíhat v duchu "škola hrou", prostřednictvím zábavných aktivit, her a názorných příkladů.

Projekt bude realizován v období 1.1.2022 – 30.11.2022

Výše dotace: 40.000,-

Ten dělá to a ten zas tohle

Podpora řemesel v mateřských a základních školách

Cílem projektu je objasnit si různé jevy z praktického života, osvojit si dovednosti a zjískat zkušenosti týkající se různých druhů řemesel, řemeslných postupů a výrobků. Prostřednictvím prožitkévého učení propojeného s exkurzemi a s projektovými dny se děti o daném tématu dozvědí mnohem více, než pasivním přijímáním informací.

Projekt bude realizován v období 1.1.2022 – 30.11.2022

Výše dotace: 50.000,-