Co dítě do MŠ potřebuje?

• přezůvky s pevnou patou
  • oblečení pro pobyt ve třídě s ohledem na roční období
  • oblečení a obuv pro pobyt venku (nezapomeňte na pokrývku hlavy)
  • pyžamo na odpočinek (v pondělí vždy čisté)
  • kompletní náhradní převlečení v samostatné igelitové tašce pro případ nehody
  • pláštěnku (deštník není do MŠ vhodný)

Prosíme, aby děti měly všechny své věci podepsané.

Co by mělo dítě při vstupu do MŠ zvládat?

• samostatně si obout přezůvky
  • poznat své oblečení a ukládat je na určené místo
  • samostatně používat WC, umýt si ruce mýdlem
  • sedět po celou dobu jídla u stolu, samostatně se najíst, používat lžíci nebo příbor, pít z hrnečku
  • používat kapesník, samostatně se vysmrkat

Organizace dne v MŠ

Provoz MŠ je od 6:00 do 16:30 hod.

Pro děti v posledním roce docházky do MŠ (předškoláci) je povinné čtyřhodinové vzdělávání, které je v naší organizaci stanoveno od 8.00 do 12.00 hodin. Nepřítomnost dítěte musí být písemně omluvena.

Zdravotní stav dětí

Při předcházení nemocnosti dětí je nezbytná spolupráce rodičů, zákonných zástupců a školy. Rodiče jsou povinni informovat učitelku při příchodu do MŠ o aktuálním zdravotním stavu dítěte, o drobných poraněních apod.

Dítě s teplotou, kašlem, průjmem, zvracením nebo jakýmkoliv infekčním onemocněním (jde rovněž o výskyt pedikulózy - vši dětské, infekční zánět spojivek apod.) nesmí navštěvovat mateřskou školu!

Učitelky jsou povinny okamžitě kontaktovat zákonné zástupce a děti jim bezodkladně předat.

Nepožadujte po zaměstnancích podávání léků dětem v mateřské škole!

Když si chcete vyzvednout dítě po obědě

Pokud se rozhodnete vyzvednout dítě z MŠ po obědě, je nutné nahlásit tuto skutečnost ve třídě, do které dítě dochází. Dítě si vyzvedněte mezi 12:30 a 12:45 hod.

Povinnosti zákonných zástupců

• Osobní předání dítěte učitelce ve třídě při příchodu do mateřské školy. Učitelka zodpovídá za dítě až po jeho převzetí od rodiče či pověřené osoby. Děti odcházejí z MŠ pouze s rodiči nebo pověřenými osobami a to na základě písemného pověření.
  • Informovat MŠ o změně zdravotní způsobilosti, zdravotních obtížích dítěte nebo jiných závažných skutečnostech, které by mohly mít vliv na průběh vzdělávání dítěte nebo které mohou mít negativní dopad na vzdělávání příp. zdravotní stav jiných dětí v MŠ.
  • Informovat MŠ o důvodech nepřítomnosti dítěte. U dětí v posledním roce předškolního vzdělávání, které plní povinné předškolní vzdělávání je povinnost omlouvat dítě také písemně - zápisem do omluvného listu.
  • Ve stanoveném termínu hradit úplatu za školné a stravné.
  • Oznamovat škole údaje, které jsou podstatné pro průběh vzdělávání nebo pro bezpečnost dítěte a změny v těchto údajích, zejména změnu adresy trvalého bydliště, telefonní čísla zák. zástupců, zdravotní pojišťovnu, apod.
  • Respektovat organizaci provozu a vzdělávání školy, školní řád a ostatní vnitřní předpisy organizace.

Ředitel školy může po předchozím upozornění písemně oznámeném zákonnému zástupci rozhodnout o ukončení předškolního vzdělávání:

• Neúčastní-li se dítě předškolního vzdělávání bez omluvy po dobu delší než dva týdny.
  • Pokud zákonný zástupce závažným způsobem opakovaně narušuje provoz mateřské školy.
  • Pokud ukončení v průběhu zkušební doby pobytu dítěte doporučí lékař nebo školské poradenské zařízení.
  • Pokud zák. zástupce opakovaně neuhradí úplatu za vzdělávání v MŠ nebo úplatu za školní stravování ve stanoveném termínu a nedohodne s ředitelem jiný termín úhrady.

Ukončit předškolní vzdělávání nelze v případě dítěte, pro které je předškolní vzdělávání povinné.

Prázdniny, prázdninový provoz a provoz ve dnech před svátky

V těchto výjimečných dnech je z důvodu nižšího počtu dětí omezený provoz naší mateřské školy. Ten je zajištěn pro všechny nahlášené děti (i z odloučených pracovišť) na některém z pracovišť mateřské školy.
Budeme rádi za Vaši vstřícnost a zvážení docházky v těchto dnech.
Jedná se o dny, ve kterých si naši zaměstnanci mohou vybrat řádnou dovolenou.

Podpora naší mateřské školy

Pozitivní ohlasy na naši mateřskou školu jsou pro nás největší pochvalou, která nás podpoří v další smysluplné práci.

I kritiku dovedeme přijímat, i ta je cestou ke zlepšení.

Podpořit nás můžete i jinak a to finančně formou daru, aktivním zapojením se (zprostředkováním nějaké akce, exkurze, výletu besedy s vámi jako odborníkem ve vaší profesi, různými nápady, typy apod.) anebo

příspěvkem k zajištění hygieny vašich dětí v podobě papírových kapesníků, náplní do dávkovačů tekutých mýdel, vlhčených ubrousků, toaletních papírů, kancelářských papírů a apod.

Přispívat můžete kdykoli během školního roku. Za vše moc děkujeme.

Pár povzbudivých slov závěrem

Celý kolektiv zaměstnanců naší mateřské školy se velmi těší, že se nám ve spolupráci s Vámi podaří vytvořit pro děti podnětné prostředí, ve kterém bude panovat vstřícná atmosféra s podporou spolupráce a láskyplné vztahy.