Mateřská škola Komerční je škola s třicetiletou historií. Jedná se o moderní budovu panelového typu jejíž součástí je přilehlá prostorná zahrada. Objekt mateřské školy se nachází v klidné lokalitě sídliště Muglinov v zástavbě rodinných domů. Prostředí mateřské školy nabízí mnoho podnětů k vycházkám do přilehlého okolí i do centra města. Rodiče zajisté ocení dostupnost této mateřské školy jednak prostřednictvím MHD Ostrava, jednak možností bezproblémového parkování přímo před budovou školy.

Škola disponuje třemi třídami, věkově diferencovanými, novou infrasaunou a funkčně vybavenou zahradou v příjemném svažitém terénu.

Zápis do mateřské školy probíhá v měsíci květnu. O přesném datu konání jsou rodiče informováni formou vývěsek a zveřejněním na webových stránkách školy. Nejnižší věková hranice pro přijímání dětí je dovršení dvou let k 31. 8. daného roku.

Filozofie mateřské školy

Cílem naší mateřské školy je ve spolupráci s rodiči vychovat šťastné dítě. Nabízíme dětem pestrou paletu různorodých a bohatých příležitostí k rozvoji osobnosti, zájmů i talentu, prostřednictvím oblíbených činností i akcí pro děti a jejich rodiče. Obsahem i cílem našeho školního vzdělávacího programu „PŘÍRODOHRÁTKY“ je, aby dítě, které naši mateřskou školu opouští, bylo osobností jedinečnou vzhledem k svému věku a individuálním možnostem, co nejvíce samostatné, sebevědomé a sebejisté, na své úrovni přizpůsobivé, odvážné, odpovědné, ochotné nejen přijímat, ale i dávat, schopno se dále rozvíjet, učit se všemu, co bude v životě potřebovat a aktivně čelit problémům, které život přináší.

„Naše doba volá po osobnostech. Ale toto volání bude marné, pokud neumožníme dětem žít a učit se jako osobnosti. Pokud jim nedovolíme mít svou vlastní vůli, myslet své vlastní myšlenky, rozvinout své vlastní poznání, utvořit si své vlastní usuzování. Pokud, řečeno jinými slovy, nepřestaneme ve školách dusit jakýkoli základ osobnosti, abychom jej pak u dospělých marně hledali.“

E. Keyová